четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 74
home Познати

ФОТО: Фолк пејач спие пијан на скали- уништен од алкохол, а некогаш имаше хитови

Познатиот фолк пејач настапувал за празниците во еден локал во Валпово, кој не завршил славно.
ФОТО: Фолк пејач спие пијан на скали- уништен од алкохол, а некогаш имаше хитови

Сејо Калач после свирката завршил на скалите, по очигледно преголема доза алкохол, а тоа го забележаа камерите.

Не му било добро, па решил да се згрее во зграда и заспал во змска јакна на скалите.