четврток, 14. ноември 2019. Вести денес: 98
home Познати

ФОТО: Еве која славна личност ќе го крсти кралското бебе- родени се на ист датум

ФОТО: Еве која славна личност ќе го крсти кралското бебе- родени се на ист датум

Меган Маркл утринава во 05.26 на свет донесе момче, а наследникот на Војвотката од Сасекс и принцот Хари е роден на истиот ден со познатиот холивудски актер Џорџ Клуни, кој треба да го крсти.

Кралското бебе е родено на 6 мај, а на истиот ден роденден слави и Клуни, за кого претходно се пишуваше дека ќе го крсти детето на Меган и принцот Хари.

Во кралското семејство своите бебиња се крстат 40 дена после раѓањето, а уште минатата недела се пишуваше дека крстени кумови на бебето ќе бидат Амал и Џорџ. Тоа за Дејли меил го кажал Бен Бреслин, роднина на актерот, но нема потврда од Кесингтонската палата.