среда, 7. декември 2022. Вести денес: 164
home Познати

ФОТО: Ева Лонгорија ја објави првата фотографија со своето синче

ФОТО: Ева Лонгорија ја објави првата фотографија со своето синче

Ева Лонгорија ја објави првата фотографија со својот син, потврдувајќи дека се породила на 19 јуни во Лос Анџелес.

Сантијаго Енрике Бастон е прво дете за 43-годишната холивудска актерка, која две години е во брак со мексиканскиот бизнисмен Хосе Пепе Бастон.

„Ние сме многу благодарни за овој прекрасен благослов“, кажаа Ева и Хосе за американскиот магазин „Хола!“.

Ова е трет брак за Лонгорија, откако пред осум години се разведе од славниот француски кошаркар Тони Паркер.

Qatar 2022