среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Познати

ФОТО: Ентони Хопкинс „полуде“ по 170 дена во карантин

ФОТО: Ентони Хопкинс „полуде“ по 170 дена во карантин

Оскаровецот Ентони Хопкинс домашниот карантин не го поднесе лесно. Не е ни чудно по поминати 170 дена.

Тој има 82 години и спаѓа во најризичната група кога се работи за коронавирусот, па и натаму е во домашен карантин во Калифорнија.

За тоа како му поминуваат денови и како ја поднесува ситуацијата, актерот објави фотографија на Твитер.

-170 дена во карантин, а и натаму мислам дека сум разумен, напиша актерот кој на фотографијата е со ококорени очи.

Неговата шега наиде на воодушевување на неговите обожаватели, а објавата доби над 246.000 лајкови на Твитер

Коронавирус