вторник, 25. февруари 2020. Вести денес: 83
home Познати

ФОТО: Емилија е првата Македонка која се појави гола на насловната страница на германскиот „Плејбој“

ФОТО: Емилија е првата Македонка која се појави гола на насловната страница на германскиот „Плејбој“

Овој месец насловната ја краси токму оваа девојка која има македонски корени, а живее во Швајцарија. Односно таа е родена во Швајцарија, а нејзините родители потекнуваат од Македонија.

Михилова има 29 години, оваа насловна страница не и е прво медиумско појавување таа била учесничка и во германското шоу „Германија бара супер ѕвезда“.

Во ова шоу Емилија немала многу среќа бидејќи многу брзо била елиминирана, но и се оствари желбата да биде на насловната страница на магазинот „Плејбој“ и да биде сон на многу мажи.