понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Познати

ФОТО: Емили Ратајковски позираше целосно гола со трудничкиот стомак

ФОТО: Емили Ратајковски позираше целосно гола со трудничкиот стомак

Манекенката Емили Ратајковски (29) наскоро ќе стане мајка првпат, а бременоста не ја спречи да продолжи да објавува голи фотографии.

Таа позираше целосно гола истакнувајќи го трудничкиот стомак.

-Понекогаш се чувствувам како Вини Пу во човечка форма, а понекогап како божица на плодноста со сочен задник. Денес одлучив да се чувствувам како ова второт. Во секој случај знам дека многу брзо ќе му недостасува стомакот и овие удари, напишала Емили во описот на фотографијата.

Манекенката бременоста ја објави во соработка со списанието Вог за кое се фотографираше и напиша колумна во која се осврнала на мајчинството. Таа треба да се породи кон средината на март, а за Вог истакна дека нема да го открие полот на детето.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија