четврток, 25. февруари 2021. Вести денес: 14
home Познати

ФОТО: Ела Дворник во деветтиот месец од бременоста позира во гаќички

ФОТО: Ела Дворник во деветтиот месец од бременоста позира во гаќички

Хрватската блогерка Ела Дворник (29) е во деветиот месец од бременоста, па до породувањето брои ситно.

Таа ги изненади своите следбеници со фотографија на која позира во гаќички и гол стомак.

– Иако сакав професионален фотограф да ми направи фотки во последните денови, бидејќи со Бали ништо не успев да стигнам. Сега кога ги скратувам деновите чекајќи, се фотографирав сама со мобилниот телефон. Ако некој од вас сака да ги скрати овие денови, еве идеја како да го направите тоа. Добро утро на сите – напишала Ела.

Фотографијата предизвикала воодушевување кај нејзините следбеници, па за неколку часа нејзината објава ја лајкуваа повеќе од 30.000 луѓе.

„Предобра фотка“, „Совршена е“, „Морам и јас вака“, „Нешто најубаво што може секоја мајка да посака“ – пишува под фотографијата.

Најнови вести

Коронавирус