петок, 29. јули 2022. Вести денес: 117
home Познати

ФОТО: Џенифер Лопез во безобразно издание- нејзината маска за „Ноќта на вештерките“ ги препоти фановите

ФОТО: Џенифер Лопез во безобразно издание- нејзината маска за „Ноќта на вештерките“ ги препоти фановите

И покрај пандемијата, многу славни личности ширум светот традиционално го славеа Ноќта на вештерките, вклучувајќи ја и Џенифер Лопез, во чиј костим веројатно најмногу уживаше нејзиниот свршеник Алекс Родригез.

Одличната Џеј Ло, која наполни 51 година во јули, овојпат реши да се врати во осумдесеттите години и беше инспириран од кралицата на попот Мадона, па се претвори во нејзино издание за време на изведбата на песната „Како девица“ на доделувањето на МТВ наградите во 1984 година.

 

View this post on Instagram

 

Crazy for youuuu … 👰🏽💋 #HappyHalloween 🎃

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Станува збор за перверзно издание на Џенифер Лопез во бело, што го сподели со фановите на Инстаграм и Твитер.

Секси облеката ја комплетираше со познатиот бел појас на кој пишува „BOY TOY“, или „играчка за мажи“, а нејзината разбушавена фризура особено го истакна ова провокативно издание.

Тешко е да се осмелите да ја имитирате неприкосновената Мадона, но беспрекорната Џеј Ло очигледно успеа и во тоа, бидејќи предизвика воодушевување кај фановите на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

Didn’t know how lost I was until I found you … @arod 👰🏽💋 #HappyHalloween 🎃👻

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

 

View this post on Instagram

 

I made it through the wilderness … @nicksilva17 @lacarba 👰🏽💋 #HappyHalloween 🎃👻

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Коронавирус