сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 39
home Познати

ФОТО: Џани ги разнежни сите со оваа фотографија од неговиот внук – има само 6 дена а веќе сите велат дека личи на него!

ФОТО: Џани ги разнежни сите со оваа фотографија од неговиот внук – има само 6 дена а веќе сите велат дека личи на него!

Фолк пејачот Радиша Трајковиќ Џани стана дедо пред неколку дена, кога на свет дојде неговиот внук Никола.

Неговиот син Милош го доби своето прво дете со сопругата Нина, а Џани и неговата сопруга Слаѓана станаа горди баби и дедо.

Ја видовме прославата, го видовме излезот од породилиштето, а сега е ред на првата слика со внучето! Џани го држи малиот Никола на градите, а многумина веќе коментираат дека изгледа како неговиот дедо.

„Мојата мала душа“, напиша пејачот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Djani (@djanimusic)

Коронавирус