среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Двејн Џонсон ѝ подари текила на 101-годишна обожавателка

ФОТО: Двејн Џонсон ѝ подари текила на 101-годишна обожавателка

Една обожавателка на американскиот глумец Двејн Џонсон прослави 101. роденден, и по тој повод, од својот миленик доби две шишиња текила како подарок.

Глумецот на почетокот на оваа година го лансираше својот текила-бренд, а Мери Гловер овој месец наполни 101 година и по пошта доби пакет изненадување од ѕвездата, заедно со пишана честитка за роденден.

Таа е апсолутно воодушевена од подарокот, а „Карпата“ на интернет сподели и слика од среќната старица како позира со шишињата славејќи го роденденот.

Притоа, тој ѝ посака уште многу здравје и со лесно да го испие пијалакот.

Во 2019 кога таа го прослави 100-тиот роденден Џонсон и испрати видео со роденденска честитка.

Коронавирус