сабота, 30. мај 2020. Вести денес: 13
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

ФОТО: Драган Вучиќ ужива во Грција – покрај јагне на ражен испрати честитка за Велигден и пушеше пура!

ФОТО: Драган Вучиќ ужива во Грција – покрај јагне на ражен испрати честитка за Велигден и пушеше пура!

Македонскиот водител Драган Вучиќ Велигденските празници ги поминува во соседна Грција.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by dragce (@draganvucich_official) on

Тој од таму објавува фотографии и видеа за тоа како си поминува и со кој ужива.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by dragce (@draganvucich_official) on

„Христос воскресе, за многу години“, напиша Вучиќ во опис на фотографијата на која позира покрај јагне на ражен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by dragce (@draganvucich_official) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by dragce (@draganvucich_official) on

Коронавирус