вторник, 29. септември 2020. Вести денес: 107
home Познати

ФОТО: Дон Роналдо – Кристијано со накит вреден милион долари само на едната рака

ФОТО: Дон Роналдо – Кристијано со накит вреден милион долари само на едната рака

Кристијано Роналдо е еден од најдобро платените фудбалерите во светот, а лускузот во кој ужива не се срами да го покаже.

На неодамна одржана конференција во Дубаи тој се појави носејќи само на едната рака накит вреден околу милион долари.

На раката имал ретко издание на часовник Ролекс, како и скапоцен веренички прстен.

Не помалку вреден е и прстенот укасен со дијаманти.

Моделот на Ролекс часовникот кој го носи Роналдо е еден од најскапите. Направен е од 18 каратно бело злато украсен со стотина 30-каранти дијаманти.

Коронавирус