понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Девојката на Роналдо се огласи по обвинувањата за силување

ФОТО: Девојката на Роналдо се огласи по обвинувањата за силување

Кристијано Роналдо пред неколку дена се најде во центарот на јавноста поради наводен секс скандал. Португалецот се терети дека силувал Германка во 2009 година, а сето тоа се случило во САД.

За првпат по овие гласини се јави и девојката на Португалецот, Георгина Родригез која се огласи на „Инстаграм“ и му даде поддршка.

-Ти секогаш успеваш да ги надминеш препреките кои се пред тебе, тоа ти дава имплус и сила, дополнителна мотивација за да покажеш колку си голем. Ти благодарам што ми овозможуваш од меч во меч се повеќе и повеќе да уживам. Те сакам, напиша Георгина.

Коронавирус