петок, 29. јули 2022. Вести денес: 94
home Познати

ФОТО: Дарко Лазиќ не е само пејач- тој го покажа и другиот свој талент

ФОТО: Дарко Лазиќ не е само пејач- тој го покажа и другиот свој талент

Српскиот пејач Дарко Лазиќ покажа уште еден талент, покрај тоа што одлично пее. Снимка која ја објавил на Инстаграм воодушевила многу негови следбеници.

Пејачот во октомври 2018 година имаше тешка сообраќајна несреќа, па мораше да паузира со кариерата, но многу брзи ѝ се врати на музиката.

Многумина знаат дека пејачот има талент за пеење, но не и дека одлично свири хармоника, што сега и покажа.

Коронавирус