вторник, 28. септември 2021. Вести денес: 174
home Познати

ФОТО: „Чуварката од плажата“ во шестата деценија позираше речиси гола

ФОТО: „Чуварката од плажата“ во шестата деценија позираше речиси гола

Поранешната ѕвезда од „Чувари од плажата“, Дона Д’Ерико направи фотосесија во добротворни цели. Фотографот зад сликите е Ник Салимбени.

Глумицата која е во своето шесто десетлетие од животот, позираше гола, само со црвена боја на себе.

На Инстаграм таа објави една фотографија, со покана обожавателите да ги купуваат другите. Целта на кампањата, како што нагласи Д’Ерико, е да се соберат пари за спасување на жртви на трговија со луѓе, образование за ранливите категории и помош да се вратат на самостојниот живот.

Дона се придружи на поставата на „Чувари од плажата“ во 1996 година, а потоа глумеше и во засебната серија „Ноќните чувари од плажата“

Коронавирус