понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Чорлука ги избриша сите профили, но неговата сопруга откри што прави откако го напушти Локомотив

ФОТО: Чорлука ги избриша сите профили, но неговата сопруга откри што прави откако го напушти Локомотив

Ведран Чорлука го избриша својот Инстаграм профил откако објави дека го напушта местото помошник тренер во Локомотив Москва, вест која изненади многумина.

Сепак неговата сопруга Франка Бателиќ е активна на социјалните мрежи и откри каква занимација има сега поранешниот фудбалер.

-И така 24/7. Мама и тато во кондиција, лето 2021, напиша Франка на објавената фотографија на која Чорлука игра со својот син.

Тој во официјалната изјава соопшти дека го напушта клубот од лични причини, и тоа само 13 дена откако беше поставен на позицијата помошник тренер.

 

Коронавирус