сабота, 25. март 2023. Вести денес: 85
home Познати

ФОТО: Цеца откри поради што се одлучила на драстично намалување на градите

ФОТО: Цеца откри поради што се одлучила на драстично намалување на градите

На крајот на јануари, фолк дивата изведе хируршка процедура за намалување на градите, а интервенцијата не била комплицирана.

Цеца Ражнатовиќ размислуваше за намалување на градите со месеци, и оваа интервенција беше направена во строга тајност пред две недели. Фолк дива драстично ги намали градите од естетски причини.

– Цеца никогаш не ја криеше операцијата на градите. Таа смета дека жената треба да направи за неа сè што ја прави среќна и убава, се разбира, во рамките на нормалата. Во текот на изминатите неколку месеци, таа честопати размислуваше за намалување на градите. Таа нема здравствени проблеми, но тоа го направи само заради визуелна естетика. Кон крајот на јануари, таа посетила клиника каде што била извршена хируршка интервенција, и се чувствува одлично. Драстично ги намалила градите и ќе бидете изненадени кога ќе ја видите јавно. Таа е многу задоволна како изгледа сега – раскажува извор близок до фолк дивата.

Цеца довербата и ја дала на белградската клиника “Авицена”, а операцијата била раководена од познатиот бразилски доктор Ханс Артеага. Со него работел и д-р Душан Смиљаниќ.

Еве што вели Цеца, како се чуствува:

– Едноставно дојде време за промени. Сакав поинаква естетика, промена во визуелниот идентитет, и нешто што е повеќе во согласност со трендовите, и искрено кажано, со мојот живот. Интервенцијата не е комплицирана, брзо се опоравив. Она што е најважно, јас се чувствувам одлично и токму вака сакав да изгледам.

За потсетување, во 2012 година, Цеца веќе ги намали градите поради здравствени проблеми.

– Вистина е дека имам операција на градите. Пред сѐ, морав да го направам ова од здравствени причини. Ги намалив градите, но ми беше важно да го решам здравствениот проблем “, рече Цеца во тоа време.

❤️

A post shared by CECA (@craznatovic_official) on

Mora malo i da se radi ?

A post shared by CECA (@craznatovic_official) on

loading...