среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 24
home Познати

ФОТО: Бремената Сара Мејс „удри“ по сопругот Димитар- „Малку ми е дома…“

ФОТО: Бремената Сара Мејс „удри“ по сопругот Димитар- „Малку ми е дома…“

Македонската пејачка Сара Мејс е бремена и заедно со својот сопруг, водителот Димитар Атанасовски го очекуваат своето прво дете, својата прва ќерка.

Во меѓувреме додека Сара ужива дома во трудничките денови, Димитар напорно работи, но таа секако го следи.

Ако не во живот тогаш на телевизија.

Така на својот Инстаграм профил објави фотографија од него додека ја води својата емисија, а во опис напиша: „Малку ми е дома, па и на ТВ“.

Коронавирус