сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 43
home Познати

ФОТО: Братот на Рада Манјоловиќ е исто така пејач, учествувал и во „Ѕвездите на Гранд“

ФОТО: Братот на Рада Манјоловиќ е исто така пејач, учествувал и во „Ѕвездите на Гранд“

„Ѕвездата на Гранд“, Ненад Манојловиќ освен по добриот глас е познат и по тоа што пејачката Рада Манојловиќ му е сестра. Ненад е син на таткото на Рада од вториот брак.

Ненад и Рада не се многу блиски, но се голема поддршка еден на друг и кога им се укажува можност се гледаат.

Тој се ожени со долгогодишната девојка Јелена, која неодамна му подари и дете.

-Рада и јас сме многу различни, се гледаме еднаш во три години. Ретко се слушаме, таа е една од петте најпознати пејачки на Балканот и јас разбирам дека е зафатена. Покрај емисии, снимања и настапи, секоја слободна минута гледа да ја искористи за својот приватен живот – рекол неодамна братот на Рада за „Блиц“.

Коронавирус