четврток, 23. март 2023. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Брајан Адамс во болница поради коронавирус, вторпат позитивен за еден месец

ФОТО: Брајан Адамс во болница поради коронавирус, вторпат позитивен за еден месец

Канадскиот рок-пејач Брајан Адамс објави дека е во Италија и оди в болница, откако вторпат за помалку од еден месец бил позитивен на тест за Ковид-19.

– Тука сум, штотуку пристигнав во Милано и по вторпат за еден месец имам позитивен тест на Ковид. Затоа одам во болница, напиша рокерот на Инстаграм.

Тој, иако наводно бил вакциниран, и претходно бил позитивен – на 31 октомври, иако немал никакви симптоми.

loading...