среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Борко прослави за раѓањето на синот со другарите

ФОТО: Борко прослави за раѓањето на синот со другарите

Голманот на македонската ракометна репрезентација Борко Ристовски, вчера стана татко.

Неговата сопруга Николина на свет го донесе нивниот син Душа, а фотографија од бебето веднаш објавија и на социјалните мрежи.

Борко раѓањето на синот го прослави заедно со своите другари во скопска кафеана. Погледнете ја атмосферата: