понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 156
home Познати

ФОТО: Бил Козби пуштен на слобода

ФОТО: Бил Козби пуштен на слобода

Највисокиот суд во Пенсилванија во средата на укина осидутелната пресуда за Бил Козби (83), откако Врховниот суд ја поништи пресудата со која актерот беше осуден за сексуално злоставување.

Козби беше прогласен за виновен во 2018 година за сексуален напад на Андреа Констенд во 2004 година, која како што стои во пресудата, тој ја дрогирал и нападнал на својот имот.

Козби одлежа нешто повеќе од две години од казната.

Актерот и комичар е најпознат по улогата на сопруг и татко во хумористичната серија „The Cosby Show“.

Најнови вести

Коронавирус