среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 45
home Познати

ФОТО: Беше најголем заводник меѓу актерите во Југославија, како изгледа денес Аљоша Вучковиќ?

ФОТО: Беше најголем заводник меѓу актерите во Југославија, како изгледа денес Аљоша Вучковиќ?

Актерот Аљоша Вучковиќ, еден од милениците на жените во поранешна Југославија, одамна не се занимава со глума.

Аљоша денес има 71 година и води мирен живот со сопругата Едита со која ги има ќерките Сара и Леана.

Без бркови и речиси без коса, Аљоша не личи на заводникот што го сакаа жените.

Иако глумел во преку седумдесет остварувања, публиката најмногу го памети по улогата во серијата „Подобар живот“.

Коронавирус