среда, 18. мај 2022. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Беше „Фаца“ во „Сексот и градот“, а сега оди со бастун и не личи на себе

Aктерот веќе некое време носи мустаќи, а не се срами да ги покаже ниту седата коса и брада. Неодамна папараците го фатиле додека од пекарница си тргнал дома. Носел црвени папучи и тренерка, а во раката имал бастун.
ФОТО: Беше „Фаца“ во „Сексот и градот“, а сега оди со бастун и не личи на себе

Освен во серијата на ХБО, Норт се истакнал и во серијата „Закон и ред“.

После второто продолжние на филмот „Сексот и грдот“ не остварил позначајна улога и го променил изгледот.

Крис Норт (63) бил сон на скоро секоја обожавателка на серијата „Сексот и градот“. Го играл маркантниот „Фаца“ поради кого Кери го губеше разумот секој пат кога ќе го сретне.

Имено, актерот веќе некое време носи мустаќи, а не се срами да ги покаже ниту седата коса и брада.
Неодамна папараците го фатиле додека од пекарница си тргнал дома. Носел црвени папучи и тренерка, а во раката имал бастун.

Пред пет години се оженил со глумицата Тара Вилсон (35) а двојката во 2008. година го добила синот Орион Кристофер.

Иако улогата на „Фаца“ му донела светска слава, Крис Норт баш и’ не се гордее со фактот дека луѓето го памтат поради таа улога. Еднаш ја коментирал романсата помеѓу Кери и неговиот лик.

-Нивната врска едноставно не функционираше. Тој се ожени, а таа се сврте на други фраери, колку ли ги имаше? Кери беше таква ку***, рекол Норт кој моментално игра во серијата „Gone“.

Иако неодамна се пишуваше дека филмот ќе добие трето продолжуавање, поради каприците на Ким Катрал се’ се одложи…

Најнови вести

Коронавирус