петок, 20. мај 2022. Вести денес: 29
home Познати

ФОТО: Бали Бег е минато, ова е најзгодниот турски актер

ФОТО: Бали Бег е минато, ова е најзгодниот турски актер

Бурак Озџивит или познат како Бали – бег има голема конкуренција.

Неговиот колега , актерот Шукру Озјулдиз за крато време стана секс симбол во Турција , а го освои и регионот.

? @rabiaymn

A post shared by Şükrü Özyıldız (@sukruozyildiz) on


29- годишниот актер има над милион пријателки на Инстаграм , кои го следат секој негов момент. Освен Турчинките, го обожаваат и Гркинките и тоа меѓу другото и поради неговото Грчко потекло по мајчина страна.

Освен убавиот изглед и талентот за актерство , Шукру е познат и по вкусот за мода.

Се наоѓа на врвот на најдобро облечените мажи во Турција , па сепак оние што го познаваат велат дека е скромен и приземен.

Çoban Yıldızı bu akşam 20.00da Fox’da #birmucizeistiyorum

A post shared by Şükrü Özyıldız (@sukruozyildiz) on

@rabiaymn ??❤

A post shared by Şükrü Özyıldız (@sukruozyildiz) on

Најнови вести

Коронавирус