сабота, 6. март 2021. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Автомобилот со кој Вељко тргна по невестата вреди колку неколку станови во Белград!

ФОТО: Автомобилот со кој Вељко тргна по невестата вреди колку неколку станови во Белград!
Foto: Dejan Briza\ALO

Цела колона на автомобили од вилата на Цеца на Дедиње тргна по невестата Богдана, но она за што долго ќе се збори е автомобилот со кој Вељко тргна по невестата.

Имено, Вељко по невестата тргна со украсен олдтајмер од марката „Ролс Ројс“, сличен на оној кој што Цеца го имаше во видео записот за песната „Иди док си млад“.

Foto: Dejan Briza\ALO

Инаку, спрема пишувањата на српските медиуми овој автомобил вреди колку неколу станови во Белград.

Останатите сватови тргнаа со брендиран автобус, на кој што се изгравирани иницијалите на младенците, а внатрешноста е посебно опремена па има дури и диџеј.

Најнови вести

Коронавирус