петок, 30. јули 2021. Вести денес: 11
home Познати

ФОТО: Атрактивната Лола објави дали е позитивна на Ковид-19 по контактот со Ѓоковиќ

ФОТО: Атрактивната Лола објави дали е позитивна на Ковид-19 по контактот со Ѓоковиќ

Атрактивната Американка Лола Астанова, учествуваше на турнирот „Адриа тур“ во Белград, пијаниската имаше настап на отворањето на хуманитарниот турнир.

Лола Астанова потврди дека не е позитивна на Ковид-19, таа имаше контакт со Новак Ѓоковиќ, Григор Димитров и останатите тенисери, но за среќа коронавирусот ја одмина.

Коронавирус