вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 166
home Познати

ФОТО: Антониа Гиговска од авион на матура, еве како изгледаше

ФОТО: Антониа Гиговска од авион на матура, еве како изгледаше

Поп пејачката Антониа Гиговска, која беше дел од придружните вокали на Тамара Тодевска на Евросонг 2019, вчера славеше матура. Вчера наутро, речиси право од евровизиската сцена, таа заминала на аеродром помеѓу првите, со цел на време да пристигне дома за да се подготви за матурската забава. Токму поради тоа Гиговска не слета на аеродромот во Скопје заедно со Тамара и останатите од нашата делегација, бидејќи заминала назад од Тел Авив со првиот авион.

Младата пејачка станува се попопуларна во регионот. Лани победи на ,,Макфест”, а во Романија на фестивалот ,,Златен елен” го освои второто место. Годинава за нејзиното име слушна и Србија, откако со емотивни изведби го трогна жирито на натпреварот ,,Пинкови ѕвездички”. Тамошните медиуми ја опишаа како млада девојка со ангелски глас на која и предвидуваат блескава кариера.

Инаку, неодамна во јавноста се обелодени дека младата пејачка е во врска со музичарот Иван Јованов кој што е вокал во „Либеро бенд“.

Коронавирус