четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Американски рапер убиен во престрелка

ФОТО: Американски рапер убиен во престрелка

Американскиот рапер Теодор Џонс, познат како Young Greatness е убиен во Њу Орлеанс.

Џонс јавноста ја освои со песната „Moolah“ од 2015 година.

Американските медиуми пишуваат дека претрелката се случила рано утринава пред ресторан во Њу Орлеанс, а арперот починал на лице место од здобиените повреди.

Полицијата трага во двајца осомничени.

Најнови вести

Коронавирус