вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 141
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Познати

ФОТО: Александра Накова доби венчален прстен за својот роденден

ФОТО: Александра Накова доби венчален прстен за својот роденден

Македонската старлета, Александра Накова која денес го слави својот роденден доби уникатен подарок.

Имено таа на својот Инстаграм профил објави фотографија на која се гледа прстен кој наликува на венчален.

Накова беше во брак со познатиот македонски кошаркар Никола Гајдаџиев од кого неодамна се разведе.

Имено, Накова изминатиов период ја брануваше македонската јавност со нејзиното приведување од страна на полицијата бидејќи старлетата не ја почитувала наредбата за самоизолација.

Но, Накова овие информации ги демантираше, а за скоро време по втор пат ќе го каже судбоносното ДА.

Останува уште само една работа, старлетата да го открие своето момче.

Нека им е со среќа!