понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Александар Белов ја запроси девојката

ФОТО: Александар Белов ја запроси девојката

Македонскиот пејач Александар Белов стапна на „лудиот камен“! До душа Белов исто како да беше женет откако влета во врска со неговата долгогодишна девојка и сега веќе свршеница, Србинката, Јелена Станковиќ, од која последниве години беше нераздвоен.

Некогашниот учесник на музичкото талент шоу „Операција триумф“, своето познанство со девојката во времето на учеството во шоуто неколку години подоцна го преточи љубовна врска, која „триумфираше“ со понуда за брак, откако ја побара раката на својата сакана на едно од најубавите, најегзотични, но и најсвети места во Македонија – манастирскиот комплекс Свети Наум во Охрид.

„Официјално ДА“ – напишал Белов на својот Фејсбук профил покрај фотографијата на која ја држи младата за рака која го покажува вереничкиот прстен со кој пејачот ја запросил, откако неколку дена претходно ја славеја годишнината од нивната шестгодишна врска.

„За да живеам ми треба срце. За да имам срце ми треба среќа. А за да имам среќа потребна си ми само ти. Среќна годишнина“  – напиша тогаш Белов, како срамежливо да скаше да го најави  меѓу редови она што претстои – чинот на свршувачката!

Свадбата ќе биде во Крагуевац и за неа двојката интензивно се подготвува зашто истата ќе се одвива според српските обичаи, кои се комлексни и сето тоа ќе трае цели два дена.

Белов веројатно имаше време да ги научи, зашто во шестгодишната врска на реалација Македонија – Србија, последните две години се пресели во Крагуевац каде живееше заедно со саканата и оттаму настапуваше со својата придружна група ширум Србија и Македонија.

извор: Вистина.мк

Најнови вести

Коронавирус