недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 82
home Познати

ФОТО: Актерката се онесвестила на црвениот тепих- облекла претесен фустан, па останала без воздух

ФОТО: Актерката се онесвестила на црвениот тепих- облекла претесен фустан, па останала без воздух

Ел Фенинг, младата 21-годишна актерка и манекенка, се онесвестила за време на забавата на Фестивалот во Кан поради претесниот фустан и „ние денови во месецот“.

Проблем се јавил кај корсетот инспириран со модата од 50-те години, кој актерката премногу ја стегал и останала без воздух.

 

View this post on Instagram

 

So pretty??? #fashionblogger #fashionista #fashion #iranianfashion #iranianfashionstyle #mod #model #cannes2019 #style #ellefanning

A post shared by persian diamonds (@diamondspersian) on

-Упс, синоќа се онесвестив во својот фустан, но сега сум добро. Фустанот беше претесен, плус и оние денови во месецот – напишала Ел Фенинг на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

Oops, had a fainting spell tonight in my 1950’s Prada prom dress but it’s all good!! #dresstootight #timeofthemonth

A post shared by Elle Fanning (@ellefanning) on

Коронавирус