петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 60
home Познати

ФОТО: Адријана Алачки со емотивна порака му го честиташе роденденот на својот син

ФОТО: Адријана Алачки со емотивна порака му го честиташе роденденот на својот син

Македонската пејачка и водителка Адријана Алачки напиша емотивна порака на својот Фејсбук профил, како честитка за роденденот на својот син.

-Синко, кога беше мал беше едноставно да си ги искажам желбите за тебе и остварам. На возраста на која си сега желбите на мајката се непроменливи, но се е во твои раце за нивна релизација. Одговорно и храбро пред сите само ти можеш да ги исполниш и да стоиш цврсто пред твоите планови и одлуки. Се зависи од тебе. Биди жив и здрав, напиша Алачки.

Најнови вести