петок, 16. април 2021. Вести денес: 67
home Познати

ФОТО: 41 година од филмот „Брилијантин“, Траволта и Оливија на повторна средба

ФОТО: 41 година од филмот „Брилијантин“, Траволта и Оливија на повторна средба

Актерите Џон Траволта и Оливија Њутн-Џон се појавија на повторната средба по повод 41-годишнина од филмот „Брилијантин“, во кој 1978 година глумеа заедно. Настанот се одржа во Вест Палм Бич во јужна Флорида, САД.

– Првпат во вакви костими откако го снимивме филмот. Многу е возбудливо, напиша Оливија на својот профил на Инстаграм до фотографијата на којашто позира во легендарниот жолт комплет.

 

View this post on Instagram

 

Grease will ALWAYS be the word.

A post shared by John Travolta (@johntravolta) on

Оливија инаку таа кожна јакна ја продаде во хуманитарни цели (за 250.509 долари), но анонимниот купувач ѝ ја врати и ја замоли да ја искористи за некој нов таков проект.

 

View this post on Instagram

 

#Grease is still the word. Opening night of #MeetNGrease at the @coralskyamp in West Palm Beach!

A post shared by John Travolta (@johntravolta) on

Коронавирус