сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Филип Божиновски ја запроси девојката- ова е неговата избраничка (ФОТО)

Филип Божиновски ја запроси девојката- ова е неговата избраничка (ФОТО)

И младиот пејач Филип Божиновски се кандиса – ќе се жени. Новиот Тоше, како што го нарекоа регионалните медиуми младиот пејач од Скопје, јавноста го запозна како еден од натпреварувачите од Македонија кои учествуваа во регионалното шоу „Ѕвездите на Гранд“.

„После 12 години љубов,после 12години разбирање, караници, преубави моменти поминати заедно… дојде време да започнеме ново поглавје во нашиот живот.

Денес ме направи најсреќен човек на светот, мојата Sanja Mitrovska кажа ДА ?“, ја спорели среќата со своите следбеници 26-годишниот пејач.

Коронавирус