понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 0
home Познати

Фазилет во серијата има две ќерки, но во приватноста е мајка на овој син единец (ФОТО)

Фазилет во серијата има две ќерки, но во приватноста е мајка на овој син единец (ФОТО)

Турската актерка Назан Кесал која моментално кај нас е актуелна по улогата на Фазилет, во серијата е мајка на две ќерки.

Но во приватниот живот 49 годишната турска актерка е мајка на еден син.

Таа од бракот со Ерчан Кесал во 2006 година го добива синот кој се вика Појраз.

Познатата актерка ретко објавува нивни заеднички фотографии, но на профилот сепак стојат и такви од времето кога тој бил малечко детенце.

Ова е Назан во приватноста и нејзното синче:

Коронавирус