четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Познати

Фановите запрепастени: Фудбалерот на ПСЖ застана на високи потпетици, а кога ќе ја дознаете причината ќе останете во неверување (ВИДЕО)

Фановите запрепастени: Фудбалерот на ПСЖ застана на високи потпетици, а кога ќе ја дознаете причината ќе останете во неверување (ВИДЕО)

Дани Алвеш важи за тип на човек кој сака да експериментира. Овојпат не отишол во ектремност, но и тоа како привлекол внимание со идејата да облече високи потпетици и да се прошета по куќата.

Неговото „catwalk“ го забележала неговата сопруга Жоана Санз, која се подготвувала за модната недела во Париз, па нејзиниот партнер на овој начин сакал да ѝ пружи поддршка пред важниот настап.

„Ова е модна недела, а јас сум подготвен да одам на штикли за мојата сакана…“, рекол бразилскиот фудбалер.

Алвеш има многу слободно време, поради операцијата на коленото, која беше во јуни, а со тоа е и долго време одвоен од теренот, па често пронаоѓа интересни начини за да се забавува и да ги насмее своите обожаватели.

Коронавирус