среда, 16. октомври 2019. Вести денес: 72
home Познати

Фановите загрижени: Со денови само плаче, а еден ден по погребот ќерката на Шабан ја тргна оваа фотографија од својот Инстаграм (ФОТО)

Фановите загрижени: Со денови само плаче, а еден ден по погребот ќерката на Шабан ја тргна оваа фотографија од својот Инстаграм (ФОТО)

Семејството на кралот на фолк музиката вчера го погреба пејачот, но уште долго ќе се опоравува од болката и шокот кој ги нанесе неговата ненадејна смрт.

Ќерката на Шабан Шаулиќ, Илда имено на својот Инстаграм профил веднаш по погребот избриша една фотографија од нејзиниот Инстаграм профил се со цел да не ги загрижува фановите.

Пејачката требаше да настапува на 8 март во Хамбург, а поради трагичната смрт на пејачот во сообраќајна несреќа таа реши настапот да го откаже.

 

View this post on Instagram

 

Srecan ti rodjendan najbolji moj❤️❤️❤️🎂🎁💃🎤🎉🍷#love #familytime #fatherlove

A post shared by Ilda Saulic (@ildasaulic) on

Па по тој повод, таа нејзината последна фотографија со рекламата дека ќе настапува во Хамбург ја избриша од профилот.

Илда со денови само плаче и не може да собере сила да настапи пред публиката за две недели од сега, пишуваат српските медиуми.

ФОТО: ТЕЛЕГРАФ.РС