петок, 29. јули 2022. Вести денес: 43
home Познати

Фановите загрижени, Аријана Гранде ја прекина турнејата

Фановите загрижени, Аријана Гранде ја прекина турнејата

Американската поп-пејачка Аријана Гранде мораше да ја прекине својата турнеја „Sweetener“ за да му се посвети на здравјето.

Таа на Инстаграм објави дека е болна, а на обожавателите им откри дека чувствува силна болка уште од настапот во Лондон.

Популарната пејачка истакна дека „гласот и е добар, но поради болеста не можела да дише на сцената“. Поради влошување на состојбата одлучила да ги откаже настапите во Лексингтон и Кентаки.

Гранде открива и дека се уште не се знае кои се точно нејзините здравствени проблеми, но дека ќе објави штом има информации.

Коронавирус