среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Фановите во солзи: Пијан обожавател со нож ја нападна Дара Бубамара во Париз

Фановите во солзи: Пијан обожавател со нож  ја нападна Дара Бубамара во Париз

Пејачката Дара Бубамара на настап во Париз беше нападната од страна на нејзин пијан обожавател.

Јанќ Вираг, Србин кој живее Париз откри детали за инцидентот.

За среќа, обезбедувањето успеа да го спречи фанот кој во раката имал нож и сакал да ја нападне пејачката.

Беше безобразен додека стоеше пред локалот. Често прашуваше кога ќе дојде Дара. Тој полуде кога му кажав дека Дара веќе е во клубот и на сила се обиде да влезе. Му реков дека може да влезе кога ќе се смири, вели Србинот кој со години работи како обезбедување во дискотеката.

Коронавирус