понеделник, 1. август 2022. Вести денес: 166
АКТУЕЛНО

ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА: Три лица загинаа откако со возило излетале од коловоз

home Познати

Фановите во неверување: Српската пејачка оглуви откако ја прележа короната, сега веќе е доцна!

Фановите во неверување: Српската пејачка оглуви откако ја прележа короната, сега веќе е доцна!

Јавноста е во неверување по веста која одекна како гром од ведро небо, а ја објави српската пејачка Славица Чуктераш.

Имено таа откако неодамна ја прележа короната заедно со колешката Милица Тодоровиќ, овој пат преку фотографија на Инстаграм сподели шокантни докази што и нанел вирусот.

 

View this post on Instagram

 

Sis, srecan rodjendan❤️ @milicatodorovicofficial @stefanusiljaninofficial @bojanapostic

A post shared by Slavica Cukteras (@cukterasslavica) on

Таа сподели статус од познатиот српски доктор Душан Милосављевиќ кој на Твитер напиша дека короната може да го оштети слухот.

 

View this post on Instagram

 

New day…new campaign…soon

A post shared by Slavica Cukteras (@cukterasslavica) on

-Вирусот корона може да го оштети слухот. ОРЛ Клиниката во Ниш ја заврши студијата за испитување на слухот кај пациентите со ковид-19 и регистриравме пад на слухот од 4 илјади и 8 илјади херци кај скоро половина од испитаниците, напиша докторот.

„Значи глува сум, хаос“, напиша пејачката.

Таа додаде и дека „за сите  мои пријатели, да не се чудите кога не ве слушам вас и стално викам, А?, Што? И не сум слушнала“, напиша Чуктераш.

Коронавирус