сабота, 19. октомври 2019. Вести денес: 11
home Познати

Фановите во неверување по смртта на нејзиниот татко: Ќерката на Шабан веќе не носи црно, а нејзините патики чинат цело богатство

Фановите во неверување по смртта на нејзиниот татко: Ќерката на Шабан веќе не носи црно, а нејзините патики чинат цело богатство

По смртта на својот татко пејачката Илда Шаулиќ не се појавуваше речиси два месеци во медиумите и во јавноста, но дојде време кога таа се врати назад на секојдневните и професионални ангажмани.

Медиумите веднаш забележаа дека пејачката по смртта на Шабан Шаулиќ црнината ја замени со бела боја и тоа со елегантна кошула и црно здолниште.

Сепак на фановите најмногу им „бодеа“ очи нејзините популарни патики кои на пазарот изнесуваат 795 евра.

Во исти вакви патики се појави и пејачката Емина Јаховиќ, додека цената за нејзините патики е малку пониска и изнесува 695 евра.

ФОТО: UROŠ ARSIĆ / RAS SRBIJА