петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 61
home Познати

ФАНОВИТЕ УТРОВО ВО НЕВЕРУВАЊЕ: Во Сараево пукано во две лица, едно од нив било и раперот Буба Корели- еве ги деталите

ФАНОВИТЕ УТРОВО ВО НЕВЕРУВАЊЕ: Во Сараево пукано во две лица, едно од нив било и раперот Буба Корели- еве ги деталите

Во сараевската населба Ступ вчера имало пукање во коешто се повредени две лица, а медиумите првично објавија дека бил застрелан раперот Амар Хоџиќ, попознат како Буба Корели и неговиот братучед.

Како што јави Танјуг, раперот ги порекнува наводите дека тој бил целта.

Полицијата потврди дека две лица се повредени во пукањето што се случило попладнето. Тие биле пренесени во Клиничкиот центар на Универзитетот во Сараево.

Едно лице е приведено на местото на настанот поради сомнение дека е поврзано со престрелката.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија