сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 55
home Познати

Фановите се прашуваат каде исчезна Дадо Полумента: Еве како изгледа денес и со кого го поминува времето (ФОТО)

Фановите се прашуваат каде исчезна Дадо Полумента: Еве како изгледа денес и со кого го поминува времето (ФОТО)

Дадо Полумента порано важеше за голем заводник на јавната сцена.

Зад себе имаше два брака која нижеше хитови и настапи, но на крајот се ожени со сопругата Ивона со која и денес живее во хармонична заедница.

Дадо сега стана позрел, во смисла на тоа што го смени изгледот – пуштил брада и има понеформален и лежерен стил, но сепак и денес е убав и еднакво привлечен и за понежниот пол.

Да потсетиме, Дамир Дадо Полумента е црногорски поп-фолк пејач, продуцент, аранжер и текстописец кој се здоби со популарност во 2008 година со дуетската песна „Ljepša od noći“ која ја отпеа со неговиот вујко Шако Полумента, која беше огромен хит.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by IVONA POLUMENTA (@ivona_polumenta)

Коронавирус