вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Фановите се потресоа по овие нејзини зборови: Ќерката на Џеј не може да се помири со загубата на нејзиниот татко- „мојот живот пројде“

Фановите се потресоа по овие нејзини зборови: Ќерката на Џеј не може да се помири со загубата на нејзиниот татко- „мојот живот пројде“

Помладата ќерка на легендарниот српски пејач со македонско потекло Џеј Рамадановски не може да се помири со смртта на својот татко кој почина на 56 годишна возраст до срцев удар.

Таа речиси секојдневно со фановите споделува тажни цитати и фотографии кои потсетуваат на нејзиниот татко.

Овој пат таа го праша својот татко дали ги гледа нејзините рани додека разговара со својот лик?

-Ги гледаш ли моите солзи додека плачам над твојата слика? Ја гледаш ли, мојата најсјајна ѕвезда како е тажна твојата ќерка? Ги гледаш ли моите соништа додека те сонувам тебе? Гледаш ли како ме убива твојата тишина, го слушаш ли крикот на мојата болка додека твојата ќерка е силна? Ме слушаш ли, тато, драг мој, бидејќи мојот живот пројде со тебе, се вели во нејзиниот пост на Инстаграм.

Најнови вести

Коронавирус