четврток, 6. мај 2021. Вести денес: 197
home Познати

Фановите на Кија Коцкар воодушевени, пејачката повторно добила понуда која не се одбива

Фановите на Кија Коцкар воодушевени, пејачката повторно добила понуда која не се одбива

Пејачката и победничка на „Задруга 1“, Кија Коцкар, која во моментов не настапува, добила понуди од друга професија во која веќе го проба својот талент.

Можеби ова ќе ја охрабри да ја смени професијата, но судејќи според нејзината објава, таа е задоволна што публиката не ја гледа само како пејачка.

Кија имаше можност да игра во српски филм и очигледно тоа кискуство многу и се допадна. Имено, бидејќи сега нема настапи, Кија снима нови песни, но се чини дека се подготвува и за нова улога.

Кија на својот Инстаграм профил покажа дека добила ново сценарио, но не е познато дали станува збор за филм или серија.

„Уште еден“, напиша Кија на фотографијата што ја објави на Инстаграм.

Фановите се воодушевени. Велат дека таа е талентирана и за глума и дека ова е понуда која не се одбива.

Најнови вести

Коронавирус