петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 47
home Познати

Фановите на Един Џеко удрија по неговата сопруга која слави Божиќ- таа со нејзиниот одговор им одржа лекција на сите (ФОТО)

Фановите на Един Џеко удрија по неговата сопруга која слави Божиќ- таа со нејзиниот одговор им одржа лекција на сите (ФОТО)

Фотографијата на сопругата на Един Џеко предизвика бура од реакции на социјалните мрежи.

Станува збор за семејна божиќна фотографија покрај новогодишната елка која ја објави убавата Амра во пресрет на Божиќ и го честиташе истиот на сите кој што го слават.

 

View this post on Instagram

 

Merry Christmas ? Buon Natale ? Čestit Božić ? Joyeux Noël ?? Feliz Navidad ✨ Širimo ljubav svi ?

A post shared by Amra Silajdžić Džeko (@amra_silajdzic) on

По ова таа доби илјадници коментари поради славењето на Божиќ бидејќи тоа не е нивни празник, а по кратко се огласи и таа.

-Ние не го славиме Божиќ, али многу ја сакаме оваа традиција, елка, новогодишни подароци… Се сакаме и шириме љубов секој ден, така ги учиме и нашите деца, напиша таа.