понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Фановите на „Битлс“ ќе уживаат во ова видео: Настап на Пол Макартни и Ринго Стар (ВИДЕО)

Фановите на „Битлс“ ќе уживаат во ова видео: Настап на Пол Макартни и Ринго Стар (ВИДЕО)

Двајцата живи членови од легендарната поп-група „Битлс“, Пол Макартни и Ринго Стар со заеднички настап синоќа во Лос Анџелес го одбележаа крајот на светската турнеја на Макартни, „Freshen Up“.

Стар беше специјалното изненадување на концертот. Дуото се прегрна, разменија неколку зборови, по што Ринго се упати кон тапаните и заедно ги изведоа хитовите „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” и „Helter Skelter”. (МИА)

Коронавирус