четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 28
home Познати

Еволуцијата на фризурите на Дејвид Бекам

Еволуцијата на фризурите на Дејвид Бекам

Еден од најпопуларните фудбалери на сите ремиња менуваше еден куп фризури со кои и го привлекуваше вниманието, а поради него многу припаднички на понежниот пол почнаа да следат фудбал.

Дејвид Бекам на сениорско ниво излезе во 1992 година кога го направи своето деби за Манчестер Јунајтед на 17 години. Како што неговата кариера почна да оди во нагорна линија, Бекам играше сѐ повеќе и повеќе и добиваше на популарност.

Како фудбалер беше многу популарен кај женската популација, поради неговиот мачо изглед, но и поради фризурите кои често ги менуваше, а секоја убаво му стоеше.

Од Манчестер фризурите продолжи да ги шета и менува во Мадрид, Лос Анџелес, Милано и Париз каде и ја заврши кариерата во 2013 година.

Денес има 44 години, а нормално, фризурата добро му стои.

ЕУРО 2020

Македонија