вторник, 4. август 2020. Вести денес: 143
home Познати

Еве што подготвуваат сватовите за синот на Цеца- „утре ќе плачеме од среќа“, а денеска бабите на Богдана мора да го завршат ова!

Еве што подготвуваат сватовите за синот на Цеца- „утре ќе плачеме од среќа“, а денеска бабите на Богдана мора да го завршат ова!

Семејството Родиќ со полна пареа работи за најубавиот ден во животот на нивната наследничка да протече во најдобар ред. Мајката на идната невеста, Данијела Родиќ открива детали за свадбата на синот на Цеца и Богдана Родиќ.

-Се држиме добро засега, уште не плачеме. Во недела срцето ќе ни излета и солзите веројатно сами ќе течат од радост што нашата Богдана ја пронајде среќата, но и што официјално заминува од дома – открива мајката на избраничката на Вељко Ражнатовиќ и додава дека за Вељко и неговото смеејство подготвуваат специјално послужување.

-Подготвуваме мезе, пити, печење за да го нагостиме зетот и пријателите. Двете баби на Богдана помагаат околу подготовките. Идната невеста нема дилеми околу презимето, па во иднина наместо Родиќ, ќе биде Ражнатовиќ – вели нејзината мајка.

Богдана веќе одамна во нејзиното опкружување сите ја нарекуваат госпоѓа Ражнатовиќ, пишуваат српските медиуми.

Коронавирус